zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Rząd chce dużej aukcji dla wiatraków i fotowoltaiki

Strona główna > Archiwa wpisów > Rząd chce dużej aukcji dla wiatraków i fotowoltaiki

Ministerstwo Energii ma plan rozwoju dla ekoelektrowni. Już w tym roku chce dużej aukcji dla wiatraków i fotowoltaiki – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Właściciele projektów farm wiatrowych mogliby się starać o rządowe wsparcie łącznie dla około 1 tys. MW nowych mocy. “W przypadku małych instalacji słonecznych mówi się z kolei o 700 MW” – ustaliła gazeta w kilku źródłach zbliżonych do resortu.

Rozmówcy „Rzeczpospolitej” twierdzą, że ta ilość byłaby zaoferowana w całości na tegorocznej aukcji, gdzie odnawialne źródła energii (OZE) walczą o rządowy kontrakt, a nie rozparcelowana na kolejne lata. Jednocześnie zaznaczają też, że plany cały czas są modyfikowane. Ostateczna wersja wskazuje już na 1,3 tys. MW w koszyku dla źródeł słonecznych i wiatrowych o mocach powyżej 1 MW – czytamy w gazecie.

40 mld złotych – za zgodą Komisji Europejskiej-  to kwota jaką można wydać z budżetu na subsydiowanie zielonych elektrowni.

ZOBACZ TAKŻE: Rozwój morskiej energetyki wiatrowej. Europejski Instytut Miedzi partnerem FNEZ w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.