zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Senat zatwierdził nowelizację ustawy o OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > Senat zatwierdził nowelizację ustawy o OZE

Data
Tagi

Senat zaakceptował nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw bez poprawek. 56 senatorów głosowało za, 26 przeciw, trzech wstrzymało się.

Senat przyjął nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii bez poprawek.  Teraz ustawa zostanie ona skierowana bezpośrednio do Kancelarii Prezydenta.

Jak czytamy na stronie internetowej Senatu “ustawa dotyczy zapewnienia pełnej zgodności przepisów ustawy z przepisami dotyczącymi pomocy publicznej, do czego strona polska zobowiązała się wobec Komisji Europejskiej w procedurze notyfikacyjnej – polski system wspierania rozwoju OZE oraz zwolnienia dla użytkowników energochłonnych.”

Jak podaje PAP, jedną z najbardziej oczekiwanych zmian zapisanych w nowelizacji jest usunięcie wątpliwości interpretacyjnych dotyczących sposobu opodatkowania wiatraków podatkiem od nieruchomości. W tej chwili przepisy pozwalają na obłożenie tym podatkiem zarówno części budowlanej, jak i technicznej wiatraka.

Nowelizacja ustawy o OZE ma pomóc w przybliżeniu się do wypełnienia krajowego celu OZE na rok 2020. Po uchwaleniu ustawy, resort chce jak najszybciej przystąpić do prac nad kolejnym projektem nowelizacji, która przyśpieszy rozwój polskich odnawialnych źródeł energii.

CZYTAJ TAKŻE: Wiatraki podzieliły posłów

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno