zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Sieć elektroenergetyczna. Pozyskali 15 mln zł dofinansowania na rozbudowę

Strona główna > Archiwa wpisów > Sieć elektroenergetyczna. Pozyskali 15 mln zł dofinansowania na rozbudowę

Spółka Energa-Operator uzyskała 15 milionów złotych dofinansowania na rozbudowę sieci elektroenergetycznej GPZ Kąty Rybackie i GPZ Ostrów Północ. Ich realizacja rozpocznie się jeszcze w marcu. Wartość obu inwestycji to ponad 20 milionów złotych – czytamy w komunikacie.

Inwestycja oznacza  budowę sieci wysokiego napięcia, wymianę transformatorów oraz przebudowę stacji elektroenergetycznych w celu likwidacji “wąskich gardeł” oraz przy wykorzystaniu funkcjonalności sieci inteligentnej – podaje Energa Operator.

Celem rozbudowy stacji elektroenergetycznej w Kątach Rybackich jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej dla ok. 7,5 tys. odbiorców zlokalizowanych na terenie Mierzei Wiślanej, w obszarze obecnego zasilania Głównego Punktu Zasilania Kąty Rybackie.

Jak informuje Energa Operator konieczność realizacji projektu wynika z braku możliwości zachowania najlepszych parametrów energii elektrycznej dla odbiorców zlokalizowanych w tym obszarze w przypadku awarii jedynego transformatora oraz z rosnącego, sezonowego (szczególnie w okresie letnim) zapotrzebowania na prąd w miejscowościach nadmorskich, wynikające z napływu turystów.

Z kolei projekt „Rozbudowa stacji elektroenergetycznej GPZ Ostrów Północ” ma wartość ponad 13 mln zł, a dofinansowanie unijne wynosi 9,5 mln zł. Celem inwestycji jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej dla prawie 20 tysięcy odbiorców zlokalizowanych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Przeciwpożarowy wyłącznik prądu. Mity a rzeczywistość

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno