zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Stacje ładowania z Polski zasilą linię autobusów elektrycznych w Szwecji

Strona główna > Archiwa wpisów > Stacje ładowania z Polski zasilą linię autobusów elektrycznych w Szwecji

Data
Tagi

Spółka Ekoenergetyka – Polska podpisała ze szwedzkim miastem Lulea umowę w ramach, której dostarczy ładowarki dla linii autobusów elektrycznych.

Stacje ładowania od Ekoenergetyki będą wykorzystywane do ładowania pięciu autobusów, które Szwedzi zamówili w fińskiej firmie Linkker Bus. Projekt ten jest częścią szerszej strategii miasta, która zakłada, iż do 2025 75 proc. jego transportu publicznego będzie wykorzystywało bezemisyjne napędy.

Stacje ładowania, które dostarczy polska firma będą wyposażone w odwrócone pantografy, co ma zapewniać szybkie, automatyczne doładowania do autobusów podczas ich postojów na pętlach. Urządzenia mają być dostosowane do ekstremalnie niskich temperatur zimą, które panują w tym regionie Szwecji.

Ekoenergetyka dostarczy również maszt do ładowania pantografowego własnej koncepcji, zmodyfikowany tak, aby wytrzymywał duże ilości śniegu. Elektryczna linia autobusowa w Lulea-i, której częścią będą ładowarki Ekoenergetyki, będzie najbardziej wysuniętą linią e-busów w Europie.

Ładowarki spółki przystosowane do zimnego klimatu działają już w Finlandii, w Tampere, ale Lulea jest położona jeszcze 450 km na północ i zimy tam bywają jeszcze ostrzejsze. Polska firma dostarczyła też ładowarki do Helsinek oraz do Vasteras w Szwecji, a także przygotowuje urządzenie do ładowania dla Oslo.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.