zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Stacje paliw zmienią się dzięki elektromobilności

Strona główna > Archiwa wpisów > Stacje paliw zmienią się dzięki elektromobilności

Popularyzacja samochodów elektrycznych i wprowadzenie technologii szybkiego ładowania zmieni stacje paliw.

Jak podkreślał w wywiadzie dla PAP, Wiceprezes Shella ds. sprzedaży detalicznej Istvan Kapitany – użytkownicy stacji muszą uzyskać dostęp do nowych usług. “Jedną z rzeczy, które robimy obecnie w Europie, jest wymiana ładowarek z 50 kW na 150 kW. Dzięki temu przeciętny samochód elektryczny będzie można naładować w ok. pół godziny” – zaznacza przedstawiciel Shell. Shell – jako największy pod względem wartości rynkowej koncern petrochemiczny w Europie chce zyskać na rosnącej popularności samochodów elektrycznych, a spółka już w 2017 roku kupiła głównego europejskiego dostawcę usług ładowania – NewMotion.

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

“Pracujemy obecnie nad modelem stacji przyszłości. Pierwsze obiekty powstaną w niektórych krajach jeszcze w 2019 roku, jako przykład – myślimy o usługach carsharingu czy też wymiany baterii samochodowych” – zaznaczył Istvan Kapitany. Rozmówca PAP podkreślił, że koncerny takie jak Shell muszą dokładnie monitorować rynek, aby dobrze diagnozować trendy i zapotrzebowanie klientów. Jak może ten rynek wyglądać zdaniem Shella? – “Niedawno wszyscy mówili, że samochody elektryczne będą ładowane w domach, a jednak 80 proc. światowej populacji nie mieszka w dużych domach z garażami, a np. w blokach ciężko o infrastrukturę do obsługi pojazdów zelektryfikowanych. Dlatego należy stworzyć mozaikę usług”.

Rozwój elektromobilności. Dlaczego bez miedzi się to nie uda?

Z danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) na świecie jest ok. 2-3 mln samochodów elektrycznych, czyli aut na baterie i hybryd plug-in. IEA prognozuje, że do 2040 roku będzie ich 300-400 mln na ok. 2 mld pojazdów.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno