zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Start Funduszu Niskoemisyjnego Transportu – Rozporządzenia wykonawcze podpisane

Strona główna > Archiwa wpisów > Start Funduszu Niskoemisyjnego Transportu – Rozporządzenia wykonawcze podpisane

Minister Krzysztof Tchórzewski podpisał 30 września 2019 r. dwa rozporządzenia wykonawcze Funduszu Niskoemisyjnego Transportu

Jak podkreślił Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, rządowi zależy na zdrowiu ludzi i czystym powietrzu, dlatego zakres wsparcia obejmuje zarówno budujących punkty ładowania, jak i kupujących samochody elektryczne. Rozporządzenia dotyczą szczegółowych warunków udzielania oraz rozliczania wsparcia udzielonego ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu oraz szczegółowych kryteriów wyboru projektów. Dzięki temu możliwe będzie finansowanie poszczególnych przedsięwzięć przez Fundusz.

Boom na auta elektryczne to dobra wiadomość dla miedzi. Oto dlaczego

Jak informuje Ministerstwo Energii, środki, które zostały przewidziane na konkursy, będą znaczącym wsparciem dla rozwoju elektromobilności, ale przede wszystkim przybliżą Polskę do osiągnięcia celów w zakresie nisko i zeroemisyjnego transportu przyjętych w dokumentach strategicznych. Zgodnie z regulacjami wspierani będą m.in. :

  • przedsiębiorcy budujący punkty ładowania oraz tankowania pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi,
  • producenci ekologicznych środków transportu,
  • samorządy inwestujące w czysty transport publiczny,
  • wytwórcy biokomponentów,
  • podmioty, które planują zakup nowych pojazdów zero i niskoemisyjnych.

Elektromobilność. Jak zmieniać transport i komunikację, by chronić środowisko?

Fundusz wspierać będzie także promocję i edukację w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych w transporcie. Akty prawne zostały przekazane do podpisania przez Ministra Finansów, Ministra Środowiska, Ministra Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Niezwłocznie po zakończeniu tego procesu rozporządzenia zostaną opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.