zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Szczyt klimatyczny COP24 potrwa dużej

Strona główna > Archiwa wpisów > Szczyt klimatyczny COP24 potrwa dużej

Data
Tagi

Jak podaje wnp.pl szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach w tym roku potrwa dłużej – datę rozpoczęcia przesunięto z 2-go na 3-go grudnia. Taką decyzję podjęto w czasie trwającego właśnie COP23 w Bangkoku.

Wcześniejsze otwarcie sesji ma zapewnić lepsze warunki do sfinalizowania negocjacji w sprawie pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. Dlatego już w niedzielę 2 grudnia 2018r. prace rozpoczną organy Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. COP24 ma zakończyć się 14 grudnia.

Konferencja Stron COP (Conferences of the Parties) jest najwyżej postawionym organem, który posiada uprawnienia do wprowadzania jej postanowień. Na COP24 zaplanowana przyjęcie kompletnych rozwiązań wchodzących w Porozumienie paryskie, które zobowiązuje wszystkie państwa do pracy na rzecz ochrony klimatu.

CZYTAJ TAKŻE: Katowice gospodarzem szczytu klimatycznego ONZ w Polsce

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno