zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Tauron i Enea zrealizują projekty z zakresu inteligentnych sieci

Strona główna > Archiwa wpisów > Tauron i Enea zrealizują projekty z zakresu inteligentnych sieci

Data
Tagi

Resort energii poinformował w piątek 21 lipca o dwóch wnioskach o dofinansowanie złożonych w ramach poddziałania 1.4.1 POIiŚ 2014-2020, których ocena formalna, merytoryczna I i II stopnia zakończyła się wynikiem pozytywnym. Chodzi o projekty Enei Operatora i Taurona Dystrybucji.

Wnioskowana przez obie spółki kwota dofinansowania dla rekomendowanych do wsparcia projektów wynosi prawie 12,4 mln zł.

Tauron Dystrybucja wnioskował prawie 6,1 mln zł na modernizacja rozdzielni SN w zakresie urządzeń łączeniowych i automatyki w stacjach rozdzielczych WN/SN i SN/SN na terenie województwa śląskiego w celu realizacji koncepcji sieci inteligentnej.

Natomiast Enea Operator wnioskowała o dofinansowanie na projekt budowa sieci inteligentnej na terenie zachodniej Polski (Obszar Dystrybucji Gorzów Wlkp.) poprzez modernizację i przebudowę linii i stacji SN i nn, automatyzację linii i stacji w wyniku zastosowania zdalnego sterowania i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej, w tym wskaźników przepływu prądów zwarciowych. Spółka wnioskowała o nieco ponad 6,3 mln zł.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno