zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Tesla wjeżdża do Polski. Co to konkretnie oznacza?

Strona główna > Archiwa wpisów > Tesla wjeżdża do Polski. Co to konkretnie oznacza?

Tesla założyła w Polsce firmę. Wprawdzie liczyliśmy na planowaną wielką fabrykę, ale na razie stanęło na serwisie i salonie samochodowym – poinformował Puls Biznesu.

4 stycznia została zarejestrowana spółka Tesla Poland sp. z o.o., w zarządzie której zasiada Stephane Werkman ,David Feinstein oraz Yaron Klein. Te same osoby zasiadają również w zarządzie spółki Tesli zarejestrowanej w Pradze.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne ambitne plany Elona Muska.  Zbudują jeszcze większy magazyn energii?

Even Sandvold z norweskiego biura prasowego Tesli potwierdził informacje gazety o uruchomieniu serwisu w Polsce i Czechach. Przedmiotem działalności ma być również konserwacja i naprawa pojazdów, a także sprzedaż części oraz samochodów osobowych. Spółka poszukuje już nawet pracowników do swojego polskiego oddziału – poinformował piątkowy “Puls Biznesu”.

CZYTAJ: Tesla rozważa budowę fabryki w Europie. Polska ma szansę?

W Polsce jeździ aktualnie około 1800 samochodów elektrycznych, z tego 300 sztuk to różne modele Tesli. Do poprawienia jest także infrastruktura. W Polsce obecnie działają tylko 4 ładowarki do aut Tesli, a w Niemczech jest ich 60.

Tesla, aby spełnić swoje ambitne założenia dotyczące produkcji elektrycznych aut, musi postawić na budowę tzw. gigafabryk. Pierwsza z nich (zwana Gigafactory 1) powstaje w Reno w stanie Nevada. Drugi zakład Tesli (Gigafactory 2, nominalnie należący do spółki-córki SolarCity) został ulokowany w Buffalo w stanie Nowy Jork. Ze względu na to, że nie wiadomo czy dwie wielkie fabryki sprostają postawionym przed nimi zadaniom, pojawiła się koncepcja budowy kolejnej, tym razem w Europie. Nie bez wpływu są też kwestie uniknięcia ceł związanych z eksportem aut do UE. Czytaj więcej tutaj.

ZOBACZ TAKŻE: Samochody elektryczne. Zobacz raport

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno