zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Testy usługi DSR zakończone powodzeniem, kolejny przetarg ogłoszony

Strona główna > Archiwa wpisów > Testy usługi DSR zakończone powodzeniem, kolejny przetarg ogłoszony

Data
Tagi

W dniach 25-27.07.2017 r. Polskie Sieci Elektroenergetyczne przeprowadziły testy redukcji wszystkich zakontraktowanych w programie gwarantowanym produktów. Jednocześnie OSP z początkiem sierpnia ogłosił kolejne postępowanie przetargowe w celu pozyskania kolejnych wykonawców usług DSR.

Na wezwanie odpowiedzieli wszyscy wykonawcy składając propozycję sprzedaży i z wynikiem pozytywnym przeprowadzili obowiązkowy test redukcji.

Zrealizowanie z wynikiem pozytywnym obowiązkowego testu redukcji stanowi warunek konieczny do świadczenia usługi redukcji w programie gwarantowanym przez wyłonionych w przetargu wykonawców – wyjaśniają Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Przypominamy, że w rozstrzygniętym w czerwcu przetargu na usługi DSR w programie gwarantowanym wybrano dziewięciu wykonawców, a łączna mocy redukcji w ramach tego programu wynosi 361 MW latem i 315 MW zimą.

W ramach tego programu podmioty, które pomyślnie przeszły testy otrzymują wynagrodzenie za gotowość do redukcji.

PSE 4 sierpnia 2017 r. ogłosiły postępowanie przetargowe w celu pozyskania kolejnych wykonawców usług DSR w programie bieżącym. OSP zachęca do składania ofert w nowym postępowaniu przetargowym oraz do certyfikowania Obiektów Redukcji (ORed), w oparciu o które możliwe będzie świadczenie usługi DSR.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.