zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Transformacja energetyczna w Niemczech – laboratorium dla innych krajów?

Strona główna > Archiwa wpisów > Transformacja energetyczna w Niemczech – laboratorium dla innych krajów?

Berlin Energy Transition Dialogue 2019 to wydarzenie poświęcone transformacji energetycznej w Niemczech i na świecie. Wydarzenie miało na celu celu zainicjowanie rozmów z sąsiadami na temat współpracy energetycznej, co umożliwić ma w przyszłości wytwarzanie energii w 100 procentach ze źródeł odnawialnych.

Uczestnicy konferencji wskazywali, że politycy muszą współpracować z naukowcami wokół zjawiska zmian klimatu, które spowodują w przyszłości walkę o zasoby. Zdaniem strony niemieckiej – transformacja energetyczna według modelu niemieckiego może doprowadzić do demokratyzacji dostępu do energetyki odnawialnej na całym świecie i łagodzić konflikty międzynarodowe. Rozwój odnawialnych źródeł energii w Niemczech to dopiero pierwszy krok, a przed nami redukcja emisji CO2 w sektorze transportu i innych, na co wskazywano. Peter Altmaier, minister gospodarki i energetyki Niemiec, wskazał, że transformacja energetyczna jest absolutną koniecznością,  pozytywnym przykładem  jest rozwój OZE w krajach azjatyckich i bliskowschodnich. Uczestnicy konferencji wskazywali, że transformacja energetyczna polega na stopniowej zmianie.

Podczas berlińskiego szczytu minister Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że Polska liczy na wypracowanie rozwiązań, które będą szanowały zasadę solidarności, a jednocześnie uwzględnią specyfikę poszczególnych krajów, a proces ten w Polsce będzie miał jednak charakter ewolucyjny. Środkami realizacji polskiej transformacji będą m.in. zwiększenie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, w tym energii z wiatru na morzu i energii słonecznej oraz rozwój programu jądrowego.

zobacz także:

Transformacja w stronę czystej energii nie obejdzie się bez miedzi. Oto dlaczego

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.