zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Transformacja energetyczna zapewni więcej miejsc pracy w energetyce

Strona główna > Archiwa wpisów > Transformacja energetyczna zapewni więcej miejsc pracy w energetyce

Australijski think tank Institute for Sustainable Futures analizuje trzy scenariusze polityki klimatyczno-energetycznej i ich wpływ na liczbę miejsc pracy w światowym sektorze energetycznym w latach 2025, 2030 i 2050.

Według analizy instytutu: transformacja energetyczna w kierunku OZE spowoduje, że liczba miejsc pracy w światowym sektorze energetycznym wzrośnie w 2025 roku o 70 proc., do 48 milionów miejsc pracy.  W przypadku krajów europejskich należących do OECD, w tym Polski, eksperci przewidują jeszcze bardziej dynamiczny przyrost miejsc pracy w energetyce – o 87 proc. – pod warunkiem postawienia na ochronę klimatu.
Energetyka słoneczna ma największy potencjał tworzenia miejsc pracy spośród wszystkich technologii produkcji energii. Inwestycje w energetykę odnawialną przyniosą ogromny wzrost liczby miejsc pracy m.in. dla pracowników fizycznych, inżynierów, elektryków i pracowników budowlanych.
Transformacja energetyczna, choć stworzy wiele miejsc pracy, będzie wymagała proaktywnej polityki państw w celu zapewnienia optymalnej ścieżki transformacji (OZE, sektor wydobywczy).

Zobacz także:

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.