zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

UE we Wrocławiu deklaruje przejście na OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > UE we Wrocławiu deklaruje przejście na OZE

Data
Tagi

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zobowiązała się do pełnego przejścia na odnawialną energię elektryczną do 2030 roku.

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Andrzej Kaleta oraz prof. Bożena Ryszawska – liderka Green Team Uniwersytetu Ekonomicznego podpisali się pod deklaracją przystąpienia do programu Climate Reality Project o nazwie 100%Committed.

Podpisy pod tym dokumentem oznaczają, że do 2030 roku energia wykorzystywana na uczelni ma pochodzić wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Jest to pierwsze takie zobowiązanie w Polsce, jeśli chodzi o uczelnie wyższe.

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, złagodzenie zmian klimatycznych i podniesienie jakości powietrza jest priorytetem dla polskich obywateli. Jednym z rozwiązań jest przejście na zieloną energię. Chcielibyśmy być częścią tego procesu zarówno teoretycznie, w naszej pracy naukowej i dydaktycznej, jak i praktycznie, tworząc zielony kampus. Propozycja pani Shooki Bidarian, liderki Climate Reality Project, pojawiła się w odpowiedniej chwili. Nie możemy się doczekać wspólnej pracy – powiedziała prof. Bożena Ryszawska, liderka Green Team Uniwersytetu Ekonomicznego.

Natomiast Shooka Bidarian, liderka Climate Reality w Polsce zwraca uwagę, że polska energetyka zdominowana jest przez węgiel, a akcja 100% Commited ma pomóc w doprowadzeniu do równowagi ekologicznej.

Węgiel stanowi ponad 80 proc. źródeł energii, a jego spalanie jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego w Polsce. Zanieczyszczenia pochodzące z elektrowni węglowych odpowiadają za 48 tys. przedwczesnych zgonów w kraju w skali jednego roku. Misją Climate Reality Project jest przyśpieszenie rozwiązań dotyczących kryzysu klimatycznego poprzez uczynienie nieodzownymi najpotrzebniejszych działań na każdym poziomie społeczeństwa. Nasza akcja 100% Commited Campaign ma pomóc społecznościom, spółkom i uczelniom w domaganiu się rozwiązań związanych z czystą energią i wytyczeniu ścieżki na drodze do równowagi ekologicznej – mówi Shooka Bidarian, liderka Climate Reality w Polsce.

Założony przez laureata pokojowej nagrody Nobla i byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Ala Gore’a, Climate Reality Project jest wiodącym na świecie przedsięwzięciem, mającym na celu przyśpieszenie przejścia na czystą energię i rozwiązanie kryzysu klimatycznego. Dzięki światowej inicjatywie, złożonej obecnie z blisko 14 tys. wyszkolonych liderów, Climate Reality Project buduje wsparcie dla rozwiązań opartych na czystej energii.


Czytaj również:

Scenariusz niemal 100% udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w wytwarzaniu energii

Raport Transformacja polskiej energetyki w latach 2016-2033-2050 OZE – 100 procent

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.