zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Umowa na dofinansowanie elektrowni PV w Stargardzie

Strona główna > Archiwa wpisów > Umowa na dofinansowanie elektrowni PV w Stargardzie

Data
Tagi

We wtorek władze Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Miejskiego Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Stargardzie podpisały umowę w sprawie dofinansowania budowy jednej z największych w kraju elektrowni fotowoltaicznych.

Inwestycja, która będzie realizowana przez stargardzkie MPGK uzyskała dofinansowanie w wysokości prawie 8,4 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji powstanie elektrownia fotowoltaiczna o mocy 1,89 MW. Wyprodukowana przez nią energia będzie wykorzystywana na potrzeby oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody, obsługiwanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Stargardzie.

Inwestor szacuje, że roczna produkcja energii elektrycznej w tej instalacji sięgnie ok. 1,8 GWh. Ma to przynieść efekt ekologiczny w postaci ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery o prawie 1,5 tys. ton rocznie.

Prace przy budowie instalacji PV mają potrwać do końca 2017 roku, a całkowity koszt inwestycji to prawie 12,7 mln zł.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno