zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ursus pracuje nad elektrycznym samochodem dostawczym

Data
Tagi

Firma Ursus, która wprowadziła do swoje oferty autobusy z napędem elektrycznym,  zainteresowana  jest również rozwijaniem pojazdów użytkowych do 3,5 tony.

Prezes Ursusa Karol Zarajczyk w rozmowie z serwisem eNewsroom.pl zapowiada prace nad samochodem dostawczym z napędem elektrycznym.

Swoje zainteresowania skierowaliśmy także na rynek pojazdów użytkowych do 3,5 tony, który uważamy za bardzo obiecujący. Potwierdzeniem tego jest fakt, że centra miast będą zamykać się dla transportu spalinowego – ostatnio 4 miasta ogłosiły, że do połowy przyszłej dekady będą zamknięte dla aut z silnikiem diesla. Obecnie produkowane samochody użytkowe zupełnie wypadną z obiegu, dlatego rynek aut elektrycznych jest naszą odpowiedzią na to, co dzieje się na świecie – mówi prezes.

Jednocześnie szef Ursusa przyznaje, ze prace nad tego typu samochodem są jeszcze na wstępnym etapie.

“Budowa elektrycznego samochodu dostawczego znajduje się dopiero na początku drogi. Zamierzamy złożyć wniosek w programie sektorowym B+R “Innomoto” na zbudowanie prototypu oraz przebadanie go. Obecnie trwają konsultacje oraz dialog techniczny z naszymi potencjalnymi partnerami w sprawie dostaw kooperacyjnych dla tego pojazdu. Jest bardzo duża szansa, aby auto składało się wyłącznie z polskich części” – mówi Zarajczyk.

Prezes przypomina, że na ulicach Lublina jeździ już ponad 40 elektrycznych trolejbusów marki Ursus. Dzięki wygranemu przetargowi na dostawę 10 autobusów elektrycznych marka Ursus wraca też do Warszawy.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno