zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ursus wygrał gigantyczny przetarg na autobusy elektryczne

Strona główna > Archiwa wpisów > Ursus wygrał gigantyczny przetarg na autobusy elektryczne

Oferta Ursusa okazała się najkorzystniejszą w zamówieniu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na realizację gigantycznego przetargu na opracowanie i stworzenie ponad tysiąca autobusów elektrycznych. Jego wartość to ponad 3 mld zł brutto.

Ursus poinformował, że konsorcjum z jego udziałem wygrało konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Firma ma opracować i wyprodukować tysiąc autobusów elektrycznych.

Zgodnie z informacją NCBiR projekt ma składać się z trzech etapów, w tym m.in. z fazy badawczo-rozwojowej o wartości 22,35 mln zł oraz, po pozytywnej ocenie projektu, fazy wdrożeniowej o wartości 2,514 mld zł netto.

W ramach konkursu wpłynęły 122 wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,3 mld zł. Dotychczas odbyły się dwa etapy oceny merytorycznej przedstawianych projektów, w ramach których projekt prac nad budową, a następnie wdrożeniem do produkcji transmisji „VIGUS” przeznaczonej do ciągników dużych mocy został oceniony pozytywnie i mógł uzyskać rekomendację do dofinansowania – czytamy w komunikacie.

Kolejnym etapem przed przystąpieniem do realizacji zamówienia jest zawarcie przez NCBiR umowy z wykonawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę.

Zgodnie z dokumentacją zamówienie powinno zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku.

Elektryczne autobusy komunikacji miejskiej nie emitują praktycznie żadnych zanieczyszczeń ani gazów cieplarnianych. Znacząco poprawiają one jakość powietrza w mieście i redukują poziomy hałasu miejskiego. Więcej na temat autobusów elektrycznych w komunikacji miejskiej czytaj TUTAJ.

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno