zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ustawa o OZE. Rząd zapowiada zmiany dot. wiatraków

Strona główna > Archiwa wpisów > Ustawa o OZE. Rząd zapowiada zmiany dot. wiatraków

Ustawa o odnawialnych źródłach energii zostanie znowelizowana. Kolejna zmiana ma dotyczyć wiatraków. Projekt noweli przygotowany przez resort energii został zaakceptowany przez Stały Komitet Rady Ministrów. W piątek informację na ten temat przekazał minister Krzysztof Tchórzewski.

Proponowane zmiany mają wyeliminować potencjalne kolizje z prawem europejskim w przepisach o farmach wiatrowych. Nowelizacja m.in. przywraca możliwość jednolitego opodatkowania elektrowni wiatrowych – podaje PAP.

Niektóre rozwiązania, przyjęte w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych są dyskryminujące dla inwestorów pod kątem przepisów dotyczących pomocy publicznej i jesteśmy wzywani do ich usunięcia – powiedział minister energii w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W myśl projektu podatek od nieruchomości będzie się naliczać jedynie od części budowlanej, tak jak to przewidują przepisy ogólnobudowlane. Pozostawiono też minimalną odległość wieży elektrowni wiatrowej od zabudowań. Ma nadal wynosić 10-krotność jej wysokości.

ZOBACZ TAKŻE: Energia wiatrowa i jej konkurencyjność na hurtowych rynkach energii. Zobacz raport

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno