zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Volkswagen rzuca wyzwanie Tesli. Ogromna kwota na auta elektryczne

Strona główna > Archiwa wpisów > Volkswagen rzuca wyzwanie Tesli. Ogromna kwota na auta elektryczne

Volkswagen od afery spalinowej robi co może, aby nie być z nią kojarzony. Tak jak inni producenci jako ścieżkę rozwoju, wskazuje auta o napędzie elektrycznym. Wcześniej zapowiadał produkcję elektryków za rozsądną cenę. Teraz rzuca wyzwanie Tesli, która na rynku USA wiedzie prym. Planuje zainwestować 800 mln dolarów.

Światowy lider produkcji znacznie bardziej tradycyjnych aut, niemiecki Volkswagen, postanowił pokonać Teslę na jej własnym terenie, do tego jej własną bronią. To będzie jednak kosztowna batalia dla firmy z Wolfsburga – podaje chip.pl

Jak informuje portal, podczas Detroit Auto Show ogłoszono plany firmy na rozszerzenie istniejącej w USA fabryki, tak by mogła tworzyć auta elektryczne. Fabryka VW w Chattanooga, w stanie Tennessee zostanie przebudowana za 800 milionów dolarów. W 2022 roku, kiedy przebudowa zostanie ukończona, ma być produkowany tam nowy model auta elektrycznego: VW CROZZ.

ZOBACZ TAKŻE: Boom na auta elektryczne to dobra wiadomość dla miedzi. Oto dlaczego

Ten elektryczny SUV ma być konkurencją dla Tesli. Niemcy planują, że produkcja w 2020 roku sięgnie miliona sztuk rocznie. Głównym konkurentem VW jest Tesla, która sprzedaje obecnie Model3.

Plany inwestycyjne niemieckiego koncernu samochodowego pochwalił na Twitterze prezydent USA Donald Trump. “Volkswagen zainwestuje 800 milionów dolarów w Chattanooga, Tennessee. Będą produkować pojazdy elektryczne. Gratulacje dla Chattanoogi i dla Tennessee za dobrze wykonaną robotę. Duże zwycięstwo!” – napisał Trump na Twitterze.

CZYTAJ: Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć dwukrotnie ich zasięg

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno