zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

W 80 proc. gospodarstw domowych będą inteligentne liczniki zużycia energii

Strona główna > Archiwa wpisów > W 80 proc. gospodarstw domowych będą inteligentne liczniki zużycia energii

W ciągu kilku lat w 80 proc. gospodarstw domowych mają być zainstalowane inteligentne liczniki energii. Wtedy konsumenci będą zarabiać na ograniczeniach w jej zużyciu. Takie są propozycje zmian w prawie energetycznym.

Takie liczniki będą komunikować się w dwie strony. Czyli już nie tylko zmierzą zużycie energii elektrycznej.

– Operator będzie mógł wydać polecenie ograniczające zużycie w sytuacjach kryzysowych, a wtedy będziemy zarabiać na takim ograniczeniu – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl.

– Zgodnie z projektem zmiany prawa energetycznego, w 80 procentach gospodarstw domowych w ciągu kilku lat mają pojawić się intelignetne liczniki. Mają one działać w dwie strony – tłumaczy Bartłomiej Derski z portalu Wysokie Napiecie.pl. – Tzn. będą to liczniki, które będą mierzyć ilość zużywanej energii. Jednocześnie operator systemu energetycznego będzie mógł wydawać im pewnego rodzaju polecania, np. ograniczenia zużycia energii w sytuacjach kryzysowych. Będzie to mogło również słuzyć do rozowju nowoczesnych rozwiązań i technologii. Będziemy mogli np. zarabiać w sytuacji, kiedy operator, za wynagrodzeniem, które wpłynie na nasze konto, będzie ograniczał moc, którą będziemy mieli do dyspozycji w danym momencie – wyjaśnia ekspert.

CZYTAJ TAKŻE: Wyższe ceny prądu w 2019? Będą rekompensaty za energię elektryczną  

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno