zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

W Australii powstanie 100-megawatowy magazyn energii

Strona główna > Archiwa wpisów > W Australii powstanie 100-megawatowy magazyn energii

Data
Tagi

Rząd stanu Południowa Australia rozstrzygnął przetarg na budowę systemu magazynowania energii o mocy 100 MW.

Informację o decyzji władz stanu Południowa Australia podał firma Tesla, które poinformowała, że wygrała ten przetarg i efekcie zbuduje system magazynowania energii o mocy 100 MW i pojemności 129 MWh.

Magazyn ma funkcjonować wraz farmą wiatrowa Hornsdale firmy Neoen w pobliżu Jamestown, z której energia ma być gromadzona w systemie magazynowania Tesli.

Magazyn Tesli ma zapewniać energię w szczytach zapotrzebowania i tym samym pomóc w bilansowaniu systemu elektroenergetycznego południowej Australii. Termin zakończenia prac przy instalacji magazynu określono na grudzień 2017 r.

Rząd Południowej Australii zdecydował się na intensyfikację inwestycji w OZE i magazynowanie energii po tym jak we wrześniu ubiegłego burze zniszczyły infrastrukturę energetyczną stanu, powodując odcięcie od dostaw energii elektrycznej około 1,7 miliona mieszkańców. Problemy z dostawami energii wystąpiły też podczas upałów australijskiego lata na początku 2017 r.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno