zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

W pierwszej połowie tego roku około 20 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych przyłączonych do sieci PGE Dystrybucja

Strona główna > Archiwa wpisów > W pierwszej połowie tego roku około 20 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych przyłączonych do sieci PGE Dystrybucja

Data
Tagi

PGE Dystrybucja informuje, że dzięki przyłączeniu w pierwszej połowie tego roku około 20 tys. mikroinstalacji, na koniec czerwca br. do sieci tego operatora przyłączonych było łącznie już ponad 32 tysiące tego typu instalacji, których łączna moc ma sięgać 190 MW.

Z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl za pierwszy kwartał 2019 r. wynika, że w tym okresie PGE Dystrybucja przyłączyła w trybie na zgłoszenie 4770 mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 28,78 MW, a także trzy mikroinstalacje w trybie na umowę, których łączna mocy wyniosła 50 kW. Co ważne podkreślenia – nie przyłączono natomiast mikroinstalacji wykonanych w technologiach innych niż fotowoltaika. Jak wskazało PGE – w  2018 roku w sieci PGE Dystrybucja pojawiło się ponad 12,8 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 67,3 MW w stosunku do 4,1 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 25,9 MW przyłączonych w 2017 roku.

Rekordowa liczba mikroinstalacji przyłączona do sieci na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie

W pierwszym kwartale 2019 r. PGE Dystrybucja przyłączyła też kilkanaście megawatów w odnawialnych źródłach energii o jednostkowej mocy większej niż 50 kW, a więc tych, które nie są zaliczane do grupy mikroinstalacji. W grupie o mocy powyżej 50 kW, dominuje ponownie fotowoltaika. W pierwszym kwartale PGE Dystrybucja przyłączyła do sieci 14 większych elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 10,7 MW, a do tego przyłączono pięć elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 3,34 MW oraz jedną elektrownię biogazową o mocy 1 MW.

Fotowoltaika i jej optymalizacja. Rola trwałości materiałów i efektywności energetycznej

W czwartym kwartale 2018 r., w sieci PGE Dystrybucja pojawiło się 66 większych źródeł odnawialnych, niezaliczanych do mikroinstalacji, o łącznej mocy 42,36 MW. Natomiast w całym ubiegłym roku w sieci tego operatora pojawiło się 117 większych źródeł OZE o łącznej mocy niemal 80 MW.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno