zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

W Portugalii powstanie największa w Europie nie subsydiowana elektrownia fotowoltaiczna

Strona główna > Archiwa wpisów > W Portugalii powstanie największa w Europie nie subsydiowana elektrownia fotowoltaiczna

Elektrownia fotowoltaiczna o nazwie Solara4 i mocy 221 MW wybudowana zostanie przez brytyjską firmę WElink Energy w Vaqueiros w południowej Portugalii.

Po uruchomieniu będzie to największą niesubsydiowana elektrownia fotowoltaiczna w Europie. Według WElink Energy będzie ona w stanie zaopatrzyć przez cały rok w energię elektryczną 150 tys. gospodarstw domowych.

Inwestycja zostanie zrealizowana na podstawie umowy w formule EPC przez chińską firmę China Triumph International Engineering Co. Ltd (CTIEC).

Elektrownia ma być uruchomiona w połowie 2019 r.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.