zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

W Szczecinie powstało Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii

Strona główna > Archiwa wpisów > W Szczecinie powstało Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii

Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie powstało Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii. Dzięki niemu możliwe będą badania nad ekologicznymi sposobami wytwarzania ciepła i energii – podaje portal gramwzielone.pl

W laboratorium znajdują się dwa moduły mikrokogeneracyjne (produkujące energię elektryczną i ciepło). Pierwszy z nich wykorzystuje technologię ogniwa paliwowego – dzięki niemu możliwe jest wytwarzanie energii elektrycznej w procesie reakcji chemicznej wodoru pochodzącego z reformingu gazu ziemnego z powietrzem atmosferycznym. W drugim układzie podstawowym elementem jest silnik Stirlinga o spalaniu zewnętrznym.

Ciepło powstające ze spalania gazu ziemnego przetwarzane jest na energię elektryczną. To bardzo nowoczesne rozwiązania, które należą w Polsce do rzadkości – podaje PAP.  Celem laboratorium jest edukacja ekologiczna studentów, a także młodzieży ze szkół oraz osób zainteresowanych odnawialnymi źrółami energii.

W ramach projektu powstała też instalacja badawczo-dydaktyczna do wytwarzania biopaliw zaawansowanych trzeciej generacji.

ZOBACZ TAKŻE: Morska energetyka wiatrowa. W Europie rośnie na potęgę, co z Polską?

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno