zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

W Toruniu uruchomiono pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > W Toruniu uruchomiono pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych

Data
Tagi

W toruńskim centrum “Atrium Copernicus” uruchomiono pierwszą w tym mieście stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Stacja znajduje się na podziemnym parkingu i jest dostępna przez całą dobę.

Nowa stacja w Toruniu to szybka ładowarka wyprodukowana przez portugalską firmę Efacec, która umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch pojazdów. Jeden z nich może być ładowany bardzo szybko przy wykorzystaniu prądu stałego z mocą do 50 kW, drugi zaś przy wykorzystaniu prądu zmiennego z mocą do 43 kW. Naładowanie akumulatora o pojemności 20 do 40 kW do optymalnych 80 procent zajmuje średnio od 10 do 20 minut. Pozwala to na przejechanie ok. 100 – 180 km.

Stacja jest częścią sieci blisko 200 punktów ładowania pojazdów elektrycznych budowanej przez firmę Greenway Infrastructure Poland.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.