zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

W Wałczu powstanie farma PV

Strona główna > Archiwa wpisów > W Wałczu powstanie farma PV

Data
Tagi

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy prawie 1 MW powstanie w Wałczy w województwie zachodniopomorskim.

Spółka Elektrownia Fotowoltaiczna Wałcz wybuduje instalacja PV o mocy 0,96 MW. Ma się ona składać się z ponad 3,8 tys. paneli fotowoltaicznych i zajmie powierzchnię przekraczającą 2,2 hektara.

Według założeń inwestora instalacja ma produkować rocznie 1,104 GWh energii elektrycznej.

Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 6,3 mln zł, z czego około 3,3 mln zł ma pochodzić dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Inwestor – spółka Elektrownia Fotowoltaiczna Wałcz jest w gronie 62 wytwórców, których oferty wygrały aukcję OZE dla instalacji nowych tzw. innych o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW. Minimalna cena po jakiej energia została sprzedana podczas tej aukcji wyniosła 253,5 zł/MWh, a maksymalna- 408,8 zł/MWh.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.