zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Warszawskie MZA podpisały umowę na dostawę i finansowanie autobusów elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > Warszawskie MZA podpisały umowę na dostawę i finansowanie autobusów elektrycznych

Data
Tagi

Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) w Warszawie 18 lipca podpisało z konsorcjum Solaris Bus&Coach i BZ WBK Leasing umowę na dostawę i finansowanie zakupu dziesięciu nowych autobusów elektrycznych.

Zgodnie z umową zwycięskie konsorcjum dostarczy i sfinansuje Warszawie zakup dziesięciu 12-metrowych, elektrycznych autobusów miejskich Urbino 12 electric.

Łączna wartość umowy opiewa na ponad 30 milionów złotych. Dziesięć nowych elektrycznych autobusów ma wyjechać na ulice stolicy na początku 2018 roku.

Będzie to już druga dostawa bateryjnych Solarisów dla największego autobusowego przewoźnika w Polsce. MZA pierwsze autobusy elektryczne zamówiły w listopadzie 2014 roku, elektryczne 12-metrowe Solarisy w liczbie 10 sztuk kursują na linii nr 222.

W listopadzie ubiegłego roku MZA podpisały natomiast umowę z konsorcjum firm w składzie: Ursus, AMZ Kutno i Ursus Bus, które dostarczy spółce dziesięć nowych miejskich autobusów elektrycznych. Całkowita wartość brutto tej umowy wynosi 24,981 mln zł. Dostawa autobusów w ramach tego zamówienia ma zostać zrealizowana do dnia 21 lipca 2017 r.

Według zapowiedzi Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, do 2020 roku po ulicach stolicy będzie kursowało 130 autobusów z napędem elektrycznym.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno