zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

We Wrocławiu startuje projekt miejskiej wypożyczalni aut elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > We Wrocławiu startuje projekt miejskiej wypożyczalni aut elektrycznych

Data
Tagi

W czwartek, 16 lutego wrocławski urząd miejski podpisał umowę z firmą Enigma, która będzie odpowiedzialna za udostępnienie mieszkańcom samochodów elektrycznych w ramach krótkoterminowego wynajmu (carsharingu).

Za firma ma od momentu podpisania umowy 15 miesięcy na uruchomienie usługi.

Mieszkańcy Wrocławia mają dostać do użytku 190 samochodów elektrycznych Nissan Leaf oraz 10 samochodów Nissana typu VAN elektryczny. Miasto zdecydowało też o udostępnieniu buspasów oraz na stałe zarezerwowanych miejsc parkingowych w centrum miasta dla elektrycznych samochodów z wypożyczalni. Koszt przejazdu ma wynosić około 1 zł za kilometr. Wynajmujący samochód ma nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z opłatą za paliwo, parking czy ubezpieczenie. Pojazdy będą dodatkowo wyposażone w system monitorowania.

Jak deklaruje firma Enigma auta będzie można wypożyczyć i zwrócić w dowolnych punktach na terenie miasta i mają być one dostępne przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Rezerwacji będzie można dokonać przy pomocy strony internetowej lub dedykowanej aplikacji mobilnej, która pozwoli sprawdzić dostępność poszczególnych pojazdów na terenie miasta. Istotne jest również to, iż samochody będą mogły wjechać tam, gdzie zwykłe auta mają zakaz. Jednocześnie transport zakupów o dużych gabarytach np. ze sklepu nie będzie sprawiał większych problemów dzięki możliwości skorzystania z wypożyczenia samochodu Nissan VAN.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.