zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Węglowy gigant postawi na fotowoltaikę

Strona główna > Archiwa wpisów > Węglowy gigant postawi na fotowoltaikę

Na kopalnianych hałdach i obiektach należących do Polskiej Grupy Górniczej mają pojawić się panele fotowoltaiczne. Jest mowa  o inwestycjach wartych około 330 mln złotych. Polska Grupa Górnicza – największy producent węgla kamiennego w Europie – ze względu na zmiany dot. zużycia węgla na świecie odświeża swoja strategię i szuka nowych rozwiązań- podaje “Rzeczpospolita.”

Nowe inicjatywy to między innymi  projekt zgazowania węgla dla celów chemicznych, obudowywanie hałd i obiektów panelami fotowoltaicznymi. – Przeprowadziliśmy już audyt, który pokazał, gdzie takie instalacje mogą się znajdować  – powiedział “Rzeczpospolitej” prezes PGG Tomasz Rogala.

ZOBACZ TAKŻE: Fotowoltaika i jej optymalizacja. Rola trwałości materiałów i efektywności energetycznej

Gazeta podaje, że inwestycję w pozyskiwanie energii ze słońca spółka miałaby się zaangażować jeszcze w tym roku.  Inwestycja w fotowoltaikę, kosztować ma około 330 mln zł. Według nieoficjalnych informacji “Rzeczpospolitej” w dalszych planach jest także pomysł zaangażowania się węglowego giganta w dystrybucję albo montaż urządzeń fotowoltaicznych z chińskim partnerem. Władze PGG nie chcą jednak komentować tych informacji.

Doświadczenia związane z fotowoltaiką ma już Jastrzębska Spółka Węglowa. Instalacja fotowoltaiczna pojawiła się na dachu siedziby spółki w zeszłym roku i miała obniżyć koszty eksploatacji o kilkanaście tysięcy złotych.

POLECAMY: Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno