zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Wiele organizacji chce promować kierunek elektromobilności

Strona główna > Archiwa wpisów > Wiele organizacji chce promować kierunek elektromobilności

Podczas kongresu MOVE Mobility & Vehicles w Poznaniu minister energii Krzysztof Tchórzewski wskazał, że resort energii tworzy warunki do tego, aby mógł rozwinąć się innowacyjny i konkurencyjny rynek elektromobilności.

Minister energii otwierając kongres w dniu 28 marca 2019 r. podkreślił, że Program Rozwoju Elektromobilności jest jednym z flagowych projektów polskiego rządu, który wpisuje się w dążenia Unii Europejskiej popularyzacji pojazdów nisko i zeroemisyjnych. Minister Tchórzewski przypomniał też, że m.in. za sprawą spółki ElectroMobility Poland SA (prowadzone są prace nad polskim samochodem elektrycznym) oraz utworzonego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu możliwym będzie rozwój elektromobilności w Polsce.

FTN powołany został na mocy ustawy z 6 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw i zapewnić ma finansowanie zarówno rozbudowy infrastruktury, jak i tworzenia rynku pojazdów ekologicznych – elektrycznych i wykorzystujących paliwa alternatywne.

CZYTAJ: Elektromobilność w Europie i w Polsce. Kiedy co drugie auto będzie elektryczne?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno