zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Zachodniopomorskie. Powstaje farma PV o mocy 0,95 MW

Strona główna > Archiwa wpisów > Zachodniopomorskie. Powstaje farma PV o mocy 0,95 MW

Data
Tagi

W Starym Czarnowie w województwie zachodniopomorskim powstanie farma fotowoltaicznej o mocy 0,95 MW. Łączna powierzchnia przeznaczona pod inwestycję wynosi 1,5 ha. Instalacja będzie się składać z 3 652 modułów i mocy 260 Wp każdy oraz 50 inwerterów o mocy do 50 kVA. W ramach inwestycji powstanie też kontenerowa stacja transformatorowa 15/0,4 kV, 1250 kVA oraz przyłącze elektroenergetyczne średniego napięcia.

Instalacja będzie w pełni zautomatyzowana i podłączona do systemu monitoringu analizującego wydajność i uzysk energetyczny.

Według planów inwestora – firmy Selfa Grzejnictwo Elektryczne, około 8 proc. produkowanej energii będzie zużywane na potrzeby własne firmy, na oświetlenie, zasilanie urządzeń w trybie stand by oraz monitoring wizyjny instalacji. Pozostałe 92 proc. na być sprzedawane do do sieci.

Koszt inwestycji sięgnie prawie 4,8 mln zł, z czego 2,3 mln zł będzie pochodziło z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.