zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Zielona energia dla Urzędu Miejskiego i jednostek miejskich

Data
Tagi

Urząd Miejski Wrocławia wraz z jednostkami miejskimi i spółkami stworzył grupę w celu wspólnego kupna energii elektrycznej.  Grupę zakupową tworzy 281 jednostek – Urząd Miejski Wrocławia, spółki, jednostki kultury, centra zdrowia, szkoły, przedszkola i inne jednostki oświaty, które posiadają w sumie 3458 punktów poboru energii elektrycznej.

W przetargu rozpisanym przez Grupę na zakup energii elektrycznej na przyszły rok, jednym z kryteriów wyboru oferty było pochodzenie energii ze źródeł odnawialnych. Firmy, które wygrały w postępowaniu spełniają ten warunek.

Jak wylicza wrocławski urząd dzięki temu, że odbiorcy z grupy zakupowej będą zużywać tylko energię pochodzącą z odnawialnych źródeł uda się obniżyć poziom emisji dwutlenku węgla 165 tys. ton.

Przetarg na zakup energii był prowadzony w trybie nieograniczonym, z podziałem na 3 specjalistyczne zadania: taryfy oświetleniowe, taryfa B23 i pozostałe taryfy. Energię do oświetlenia ulic wrocławska grupa zakupowa kupi o spółki Tauron Sprzedaż, a do pozostała od Energi Obrót.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno