zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

13 maja Minister Energii Krzysztof Tchórzewski zaprezentuje Politykę Energetyczną Państwa (PEP) po konsultacjach

Strona główna > Archiwa wpisów > 13 maja Minister Energii Krzysztof Tchórzewski zaprezentuje Politykę Energetyczną Państwa (PEP) po konsultacjach

PEP 2040 po konsultacjach ma zostać zaprezentowany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, na który przyjadą polscy i europejscy politycy, eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele biznesu.

Jak powiedział Minister Grzegorz Tobiszowski – po prezentacji PEP, poszczególne rozdziały dokumentu będą dyskutowane na panelach podczas kongresu. Według zapowiedzi Ministerstwa Energii, projekt PEP powinien zostać przedłożony Radzie Ministrów do przyjęcia w połowie roku.

Przeczytaj także: Polityka Energetyczna Polski do 2040. Rekomendacje Europejskiego Instytutu Miedzi

Projekt Polityki Energetycznej Polski resort energii przedstawił w listopadzie 2018 roku. Minister Tobiszowski podkreślił, że projekt Polityki Energetycznej Państwa (PEP) do 2040 r. zakłada zmianę struktury wytwarzania i  jak zaznaczył – OZE, w tym farmy wiatrowe na Bałtyku pozwolą wypełnić polskie zobowiązania wobec UE, a rola OZE w Polsce będzie rosnąć, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności i bezpieczeństwa systemu energetycznego przez źródła konwencjonalne.

Europejski Instytut Miedzi jest Partnerem Sesji “Zielona Energia w Europie” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Zobacz również: Szczegółowe uwagi Europejskiego Instytutu Miedzi do Projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.