zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

344 wnioski o dofinansowanie w łącznej wysokości 1,7 mln zł zaakceptowane dla beneficjentów przez Ministra Energii

Strona główna > Archiwa wpisów > 344 wnioski o dofinansowanie w łącznej wysokości 1,7 mln zł zaakceptowane dla beneficjentów przez Ministra Energii

Data
Tagi

Już 19 dni od uruchomienia programu “Mój Prąd”, Ministerstwo Energii zaakceptowało 344 wnioski o dofinansowanie w łącznej wysokości 1,7 mln zł, a na konta beneficjentów trafił już pierwszy milion złotych

We środę NFOSiGW przekazał do Ministerstwa Energii 469 wniosków w programie “Mój Prąd”, w których aplikowano o dofinansowanie w łącznej wysokości 2,302 mln zł na inwestycje w mikroinstalacje fotowoltaiczne o całkowitej mocy 2,747 MW. Z informacji uzyskanych z Ministerstwa Energii wiemy, że Minister Tchórzewski zaakceptował 344 wnioski. Łączna wartość dofinansowania to niemal 1,7 mln zł, a całkowita moc wspartych mikroinstalacji fotowoltaicznych wynosi 2018,42 kW.

„Mój Prąd” – program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Zgodnie z informacjami prezesa NFOŚiGW, realizacja płatności przebiega płynnie i sprawnie, a NFOŚiGW przekazał już na konta beneficjentów programu “Mój Prąd” łączną sumę ponad 1 mln zł. Średni wypłacona dotacja to 4,963 tys. zł. NFOŚiGW zakłada, że dzięki programowi “Mój Prąd” powstawać będzie w skali miesiąca około 10 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych, a wynoszący 1 mld złotych budżet programu zostanie wyczerpany po około 20-23 miesiącach.

Rekord w fotowoltaice w 2018. PV w Polsce to już 490 MW

Zakładając, że tzw. przeciętną instalacją prosumencką jest instalacja o mocy 5 kW,  wskazuje to na to, że dotacji wystarczy dla około 200 tys. prosumentów, a moc posiadanych przez nich instalacji sięgnie aż 1 GW.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno