zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

883 MW mocy instalacji fotowoltaicznych

Strona główna > Archiwa wpisów > 883 MW mocy instalacji fotowoltaicznych

Według Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE), na dzień 1 sierpnia 2019 roku, łączna moc instalacji fotowoltaicznych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym (KSE) wynosi 882,6 MW.

W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, moc instalacji PV w krajowym systemie elektroenergetycznym wzrosła o prawie 149%, a w samym lipcu br. o 15,1% – moc 116,1 MW.

Z informacji PSE wynika, że 1 sierpnia 2018 roku do sieci niskiego i średniego napięcia przyłączono około 355 MW mocy w instalacjach fotowoltaicznych, a 1 stycznia 2019 roku – 471,4 MW.

Dane PSE pokazują, że około 62% całkowitej mocy zainstalowanej w PV stanowią instalacje o mocy do 50 kW.

Czytaj: Polski rynek PV atrakcyjny dla Duńczyków

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno