zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Będzie więcej Prosumentów

Strona główna > Archiwa wpisów > Będzie więcej Prosumentów

Data
Tagi

W przyszłym tygodniu na Stały Komitet Rady Ministrów trafi projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, zakładający m.in. rozszerzenie grupy prosumentów o firmy.

Do projektu noweli ustawy zostały zgłoszone poprawki dotyczące dwóch bardzo istotnych kwestii – m.in. rozszerzenia definicji prosumenta o przedsiębiorcę – tzn. chodzi o to, by do istniejącego już katalogu prosumentów wpisać przedsiębiorców, by również oni mogli “korzystać z korzystnego systemu upustowego, który stał się motorem rozwoju prosumenckiej fotowoltaiki w Polsce przez ostatnie dwa lata – powiedział dla Polskiego Radia 24, Pełnomocnik Premiera ds. Czystego Powietrza, Piotr Woźny. Wskazał także, że druga poprawka dotyczy wydania rozporządzenia wykonawczego – chodzi o rozporządzenie wydawane wspólnie przez ministra energii i ministra właściwego ds. gospodarki, które będzie regulowało cały proces obsługi prosumenta.

O tym, że trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o OZE, która pozwoli objąć systemem prosumenckim sektor MŚP, informowała pod koniec kwietnia minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Pani Minister mówiła wówczas, że po zmianie prawa panele fotowoltaiczne będzie można instalować na terenie całej posesji, a nie tylko na dachach domów jednorodzinnych.

Rozwój energetyki prosumenckiej – czy przedsiębiorcy zostaną prosumentami?

Zdaniem Minister Emilewicz zmiany w prawie pozwolą przyspieszyć rozwój mikroinstalacji OZE w Polsce i pomóc w osiągnięciu zobowiązań pakietu klimatyczno-energetycznego.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno