zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Bentley wybudował fotowoltaiczne zadaszenia parkingów

Strona główna > Archiwa wpisów > Bentley wybudował fotowoltaiczne zadaszenia parkingów

Bentley Motors Limited wybudował w Wielkiej Brytanii fotowoltaiczne zadaszenia parkingów. Łączna powierzchnia wynosi 16 426 m² i obejmuje 1 378 miejsc parkingowych. Razem zamontowano 10 000 paneli fotowoltaicznych o mocy 2,7 MWp.

Inwestycja producenta luksusowych samochodów otrzymała dofinansowanie brytyjskiej agencji innowacji, która wspiera naukowe i innowacyjne rozwiązania mające pozytywny wpływ na rozwój brytyjskiej gospodarki.

Zadaszenie parkingu o mocy 2,7 MWp

Na terenie należącym do Bentley Motors Limited zainstalowano 10 000 paneli fotowoltaicznych, o łącznej mocy 2,7 MWp. Elektrownia fotowoltaiczna ma w pierwszej kolejności pokryć 24% zapotrzebowania na energię elektryczną koncernu samochodowego oraz ograniczyć roczną emisję 3 300 ton dwutlenku węgla do atmosfery.

Carbon Trust Standards

Nagroda Carbon Trust Standards przyznawana jest przedsiębiorstwom , które stosują najlepsze metody w zakresie pomiaru i zarządzania swoim wpływem na środowisko naturalne. Bentley Motors, za wykorzystanie parkingów do montażu elektrowni fotowoltaicznej, został pierwszym brytyjskim producentem samochodów wyróżnionym tą nagrodą.

Czytaj: Stacje paliw zmienią się dzięki elektromobilności

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno