zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Bulwar nadmorskim w Gdyni oświetlą LED-y

Strona główna > Archiwa wpisów > Bulwar nadmorskim w Gdyni oświetlą LED-y

Data
Tagi

Energa Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie uliczne na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Lampy sodowe zastąpią energooszczędne LED-y. Wcześniej spółka zmodernizowała oświetlenie uliczne w Gdańsku, Bydgoszczy, na Kaszubach, a ostatnio w Braniewie.

Spółka z grupy Energa – Energa Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie uliczne na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Ciąg komunikacji pieszej na bulwarze jest już oświetlony nowoczesnymi lampami. Jednak jak zaznacz spółka uzyskanie w tym miejscu lepszego efektu oświetleniowego i krajobrazowego wymaga ujednolicenia temperatury barwnej wszystkich lamp, także na bardzo uczęszczanej ścieżce rowerowej. Wkrótce cały bulwar będzie rozjaśniony. Lampy sodowe, emitujące światło żółte, zostaną wymienione na jaśniejsze, energooszczędne LED-y.

Zamontowane będą także nowe, estetyczne słupy stalowe, ocynkowane. Całość prac modernizacyjnych na gdyńskim bulwarze ma być zrealizowana do końca marca 2018 r.

Dobra współpraca z samorządami i otwartość na wdrażanie proekologicznego i energooszczędnego oświetlenia przynosi efekty. Wdrażamy nowoczesne – technologie LED, które poprawiają walory estetyczne miejsca i wspierają realizację planów gospodarki nisko emisyjnej w gminach – mówi Michał Bełbot, prezes Energa Oświetlenie Spółka.

Cieszy nas, że urokliwe miejsce w Gdyni, jakim niewątpliwie jest Bulwar Nadmorski, dołączy do miejsc rozświetlanych za pomocą najnowocześniejszej technologii, która pozwala na wygenerowanie oszczędności oraz polepsza widoczności o zmierzchu i w nocy – co ma istotne znaczenie dla poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje prezes.

W ostatnim czasie Energa Oświetlenie zmodernizowała oświetlenie uliczne w wielu pomorskich miastach i gminach, m.in. w Gdańsku, Kartuzach i Sulęczynie. W Sulęczynie i 24 okolicznych miejscowościach, położonych na terenie tej gminy wymieniono 441 energochłonnych lamp sodowych na nowoczesne oświetlenie z matrycami LED-owymi. W Gdańsku na prawie 70 ulicach, w tym na głównym ciągu komunikacyjnym miasta, zamontowano ponad 4 tysiące lamp LED-owych.

W październiku br. w Braniewie rozświetlono ciemną od zmierzchu ulicę Królewiecką. W ramach porozumienia samorządu z Energą podjęto działania związane z poprawą bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych. Zamontowano nową sieć kablowa oraz 30 latarni wyposażonych w energooszczędne lampy. W tym roku, w ramach poprawy bezpieczeństwa w mieście, doświetlono także kilkanaście przejść dla pieszych.

Spółka podkreśla, że zastosowanie matryc LED-owych pozwala na znaczne oszczędności w budżecie samorządów oraz ma pozytywne oddziaływanie ekologiczne, co pozwala wypełniać założenia gminnych planów gospodarki niskoemisyjnej.


Czytaj również:

Miasta inwestują w technologię LED. Wymiana oświetlenia może przynieść nawet 80-proc. oszczędności energii

Tychy planują kompleksową modernizację oświetlenia ulicznego w mieście

Jaworzno zainwestuje w nowoczesne oświetlenie

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.