zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ceny prądu w górę. Jak to wpłynie na zainteresowanie elektromobilnością?

Strona główna > Archiwa wpisów > Ceny prądu w górę. Jak to wpłynie na zainteresowanie elektromobilnością?

Wzrost cen energii elektrycznej negatywnie wpływa na ocenę ekonomiki użytkowania aut elektrycznych. Jednocześnie  trzeba pamiętać, że z punktu widzenia właścicieli takiego samochodu najważniejsze jest to, ile będą płacić w miejscu parkowania nocnego – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska w wywiadzie dla  portalu wnp.pl.

Większość energii na potrzeby ładowania aut elektrycznych, a według analiz jest to nawet 70-80 proc., jest pobierana z gniazdek w garażach przydomowych, co oznacza, że kluczowe są ceny w taryfie G – mówi prezes GreenWay Polska dla portalu wnp.pl. Wskazuje też, że system kalkulacji taryf dystrybucyjnych jest niedostosowany do specyfiki rynku elektromobilności i stanowi istotną barierę jego rozwoju (wysokie opłaty za moc).

GreenWay Polska proponuje, żeby umożliwić operatorom stacji ładowania korzystanie z taryfy G, dedykowanej gospodarstwom domowym, w której nie ma opłat za moc zamówioną. Rafał Czyżewski dodaje też, że ze względu na wzrost cen prądu jest bardzo prawdopodobne, że w 2019 roku GreenWay Polska będzie zmuszony podnieść ceny ładowania – czytamy w wnp.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Ustawa o elektromobilności. Na jakie przeszkody mogą natrafić miasta?

Elektromobilność. Jak zmieniać transport i komunikację, by chronić środowisko?

Rozwój elektromobilności. Dlaczego bez miedzi się to nie uda?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno