zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Co dalej z węglem w polskiej energetyce? Minister odpowiada

W najbliższych kilku latach należy się spodziewać przyrostu zużycia węgla w energetyce – zapowiada Krzysztof Tchórzewski, minister energii. Jednak wzrost ten am utrzymać się tylko przez kilka kolejnych lat – podaje portal wnp.pl.

– Chodzi o to, że eliminacja starych bloków o mocy 200 MW będzie realizowana stopniowo do około 2021 roku, a tym c zasie do użytku oddawane będą nowe bloki węglowe – wyjaśnia minister Tchórzewski w trakcie sesji “Strategia dla polskiej energetyki. Bezpieczeństwo i biznes”, która odbyła się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018 w Katowicach.

Polecamy też artykuł Elektryczne auta napędzą rozwój infrastruktury.

Jak podał minister od 2012 roku udział węgla w polskim bilansie energetycznym będzie sukcesywnie spadał, co będzie rezultatem wyłączania starych bloków węglowych i tego, że wszystkie nowe inwestycje od tego czasu będą już pozawęglowe – podaje portal.

ZOBACZ TAKŻE: Europejski Instytut Miedzi na EKG w Katowicach 

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno