zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Columbus Energy wykupił udziały w spółkach celowych realizujących projekty farm fotowoltaicznych

Strona główna > Archiwa wpisów > Columbus Energy wykupił udziały w spółkach celowych realizujących projekty farm fotowoltaicznych

Spółka Columbus Energy wykupiła 50% udziałów w pięciu spółkach celowych przeprowadzających projekty farm fotowoltaicznych. Moc wygranej aukcji wynosi 10,5 MWp, a wartość transakcji – około 3,8 mln zł.

Nabycie udziałów w spółkach celowych wiąże się z główną umową współpracy, która została zawarta 6 sierpnia 2019 roku na rozwój projektów farm fotowoltaicznych o mocy około 355 MWp. Jest to pierwszy etap realizacji umowy.

Czytaj: Kolejny rekord sprawności ogniw PV

Zgodnie z umową podpisaną w sierpniu br., Columbus Energy ma prawo pierwokupu przez okres dwóch lat – 50 lub 100% udziałów w spółkach celowych, w których deweloper rozwija istniejące projekty farm fotowoltaicznych będących na różnym etapie rozwoju. W chwili zawarcia umowy, łączna moc projektów wynosi 355 MWp, a szacowana wartość rynkowa po wybudowaniu to około 1,3 mld zł.

Umowy zapewniają spółce Columbus Energy odpowiadanie za prace związane z rozwojem projektów fotowoltaicznych, organizowanie finansowania na potrzeby prac deweloperskich oraz realizowanie inwestycji jako generalny wykonawca, aż po sprzedaż inwestycji dla inwestora końcowego. Zakup udziałów w spółkach celowych to jeden z elementów strategii spółki, jakim jest rozwój długoterminowych inwestycji fotowoltaicznych.

Jednym z akcjonariuszy spółki Columbus Energy jest Paweł Urbański – współzałożyciel i prezes Inven Group, spółki inwestującej i rozwijającej projekty energetyczne. W latach 2006-2008 był prezesem Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

Zobacz również: Polski rynek PV atrakcyjny dla Duńczyków

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno