zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Część rozwiązań Zielonego Ładu będzie opóźniona

Strona główna > Archiwa wpisów > Część rozwiązań Zielonego Ładu będzie opóźniona

Data
Tagi

Minister Klimatu, Michał Kurtyka zaznacza jednocześnie, że długoterminowe wyzwania dla transformacji energetycznej pozostają bez zmian

Jak wskazuje dla PAP Minister Klimatu , części proponowanych w ramach projektu Zielonego Ładu rozwiązań nie da się pogodzić z działaniami na rzecz odbudowy gospodarki, utrzymania ciągłości funkcjonowania systemów społecznych i państw w obliczu koronawirusa.

‘Green Deal’ – Europejski Zielony Ład

Priorytetem na dziś jest walka z koronawirusem, zdrowie i życie ludzi, zapewnienie ciągłości dostaw energii, jak również ciągłości kluczowych inwestycji, zarówno w obszarze bezpieczeństwa energetycznego, jak i tych transformujących sektor – tłumaczył Kurtyka. Dlatego siłą rzeczy niektóre rozwiązania Zielonego Ładu muszą być nieco przesunięte w czasie, i w tej sprawie prowadzimy rozmowy z partnerami unijnymi i z Komisją Europejską – zaznaczył minister klimatu. Podkreślił jednocześnie, że wyzwania związane z transformacją energetyczną, systemów transportowych, przemysłowych – w długim i średnim okresie pozostają takie same jak były.

Przyjmowanie nowych celów w polityce klimatycznej musi być odpowiedzialne

Kurtyka dodał, że ślady, jakie epidemia zostawi na gospodarkach, niewątpliwie muszą być uwzględnione przez KE w nowym, post-kryzysowym myśleniu.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.