zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Dąbrowski z ME: Polityka energetyczna gotowa jeszcze w tym półroczu

Strona główna > Archiwa wpisów > Dąbrowski z ME: Polityka energetyczna gotowa jeszcze w tym półroczu

Polityka energetyczna kraju zostanie przedstawiona w tym półroczu, podobnie jak krajowy plan na rzecz energii i klimatu – poinformował wiceminister energii Tomasz Dąbrowski podczas Kongresu Energetycznego we Wrocławiu. W nowym miksie energetycznym istotne będzie ograniczenie udziału węgla.

“Trwają prace nad polityką energetyczną” – powiedział wiceminister Dąbrowski. Dodał też, że minister energii Krzysztof Tchórzewski i premier Mateusz Morawiecki zaprezentują dokument w tym półroczu. Poza tym trwają prace nad przygotowaniem krajowego planu na rzecz energii i klimatu – podaje agencja PAP.

“Przewidujemy, że polityka energetyczna i plan dla klimatu będą upublicznione w tym samym czasie” – powiedział wiceminister. Wskazał też, że plan rozwoju musi uwzględniać modernizacje i plany rozbudowy potencjału energetycznego kraju. Częścią tego planu będzie uwzględnienie zapotrzebowania na paliwa i energię w dalszej perspektywie (20 lat). Ma on również wziąć pod uwagę plan mocy wytwórczych. Wiceminister wskazał też na konieczność modernizacji i wdrożenia innowacji w energetyce. Mówił także o konieczności dywersyfikacji dostaw gazu dla Polski.

Wiceminister Tomasz Dąbrowski przypomniał także, że w tym półroczu spodziewane jest zakończenie prac nad pakietem zimowym. Co ważne, w grudniu odbędzie się COP24 – szczyt w Katowicach. Z kolei Komisja Europejska zapowiada w tym półroczu publikację strategii dekarbonizacji do 2050 roku.

ZOBACZ TAKŻE: “NOWE OBLICZE POLSKIEJ ENERGETYKI” KONGRES ENERGETYCZNY WE WROCŁAWIU 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno