zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energa i ElectroMobility Poland popisały list intencyjny

Strona główna > Archiwa wpisów > Energa i ElectroMobility Poland popisały list intencyjny

Data
Tagi

Energa i ElectroMobility Poland – spółka powołana do produkcji polskiego samochodu elektrycznego, podpisały list intencyjny o realizacji wspólnej wizji tworzenia warunków dla rozwoju systemu elektromobilności w Polsce.

Obie firmy widzą możliwość osiągnięcia synergii między projektom realizowanym przez ElectroMobility Poland (EMP), a działaniami prowadzonymi w obszarze elektromobilności przez Energę. Według Energii ściślejsza współpraca z EMP oraz możliwość prowadzenia pilotaży z użyciem powstających aut elektrycznych, pozwoli jej lepiej przygotować modele biznesowe na rozwijającym się rynku elektromobilności.

Energa wspiera działalność ElectroMobility Poland szczególnie w tak kluczowym elemencie łańcucha wartości jakim jest dostarczenie dla użytkownika końcowego samochodu elektrycznego. Upowszechnienie na polskim rynku samochodu elektrycznego znacząco przyspieszy budowę popytu na nowe usługi w obszarze elektromobilności, które już dziś oferuje Grupa- mówi Daniel Obajtek, prezes Energi. Jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem pilotaży, w ramach których przekażemy ElectroMobility Poland informację dotycząca funkcjonowania systemów i terminali ładowania z wyprodukowanym samochodem elektrycznym – dodaje prezes Energi.

Energa podkreśla, że również sama aktywnie kreuje rodzimy rynek elektromobilności, który postrzega jako istotny obszar przyszłej działalności biznesowej. Do tej pory Grupa miedzy innymi wybudowała w Trójmieście publicznie dostępną sieć ładowania – 7 terminali w popularnych lokalizacjach. Energa przeprowadziła też własne badania behawioralne, w ramach, poznała zachowania 600 użytkowników. Grupa podkreśla również, że opracowała własne modele biznesowe i produkty dla rynku elektromobilności oraz wdrożyła systemy do zarządzania infrastrukturą ładowania i wynajmu pojazdów.

Na bazie zebranych doświadczeń Energa oferuje jednostkom samorządowym opracowanie, wdrożenie i realizację programu elektromobilności. A w najbliższych planach ma komercyjne stawianie słupków do ładowania m.in. przy hotelach, restauracjach.

ElectroMobility Poland w ubiegłym roku przeprowadziło konkurs na projekt karoserii polskiego samochodu elektrycznego. Obecnie trwa postępowanie w ramach, którego spółka chce wyłonić podmioty do współpracy przy budowie prototypów samochodów elektrycznych. Zakończył się już nabór deklaracji udziału w projekcie, które mają zawierać wstępną koncepcji techniczną budowy prototypu oraz wstępną koncepcję biznesowej produkcji seryjnej. Do końca miesiąca ma trwać proces oceny zgłoszonych koncepcji,  a w lutym planowane jest zawarcie umowy z podmiotami zakwalifikowanymi do udziału w kolejnym etapie postępowanie. W trakcie drugie etapu mają powstać szczegółowe koncepcje techniczne budowy prototypu oraz koncepcje przygotowania do produkcji seryjnej.


Czytaj również:

2018 rok przełomowy dla rozwoju elektromobilności w Polsce

ElectroMobility Poland ogłosiła postępowanie na prototyp elektrycznego samochodu

Energa uruchomiła usługę wynajmu samochodów elektrycznych

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.