zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energa SA dzięki elektrowni fotowoltaicznej emituje mniej CO2

Strona główna > Archiwa wpisów > Energa SA dzięki elektrowni fotowoltaicznej emituje mniej CO2

Data
Tagi

Grupa Energa poinformowała, że dzięki energii słonecznej wytwarzanej w elektrowni w Czernikowie, emituje rocznie ponad 3 tys. ton mniej CO2

Roczna produkcja energii elektrycznej w Czernikowie jest szacowana na 3,5 tys. MWh, co jak wynika ze komunikatu wystarcza na pokrycie zapotrzebowania ok. 1,6 tys. gospodarstw domowych. Instalacja składa się z blisko 16 tys. paneli, z których każdy o mocy 240. Łączna powierzchnia to ponad 22,5 tys. m2. Jak wskazuje Energa, przy tej wielkości produkcji, w źródle konwencjonalnym wyemitowałaby ok. 3 tys. ton dwutlenku węgla.

Największa elektrownia słoneczna na świecie. Prawie 1,2 gigawata energii elektrycznej

Elektrownia fotowoltaiczna w gminie Czernikowo, to największa tego typu instalacja w Polsce, zajmująca powierzchnię ok. 7,7 ha. Jak wynika z komunikatu wybór lokalizacji determinowany był m.in. korzystnymi warunkami naturalnymi, bezpośrednią bliskością do użytkowników końcowych, spójnością z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz przychylnością bezpośrednich odbiorców i interesantów inwestycji. W komunikacie podkreślono także, że inwestycja przyczynia się do rozwoju odnawialnych źródeł energii i ma pozytywny wpływ na realizację celów stawianych przez unijne i krajowe polityki, dotyczące sektora energetycznego.

Rekord w fotowoltaice w 2018. PV w Polsce to już 490 MW

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno