zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energa Wytwarzanie zmienia się w Energa OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > Energa Wytwarzanie zmienia się w Energa OZE

Data
Tagi

Decyzją Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy, Energa Wytwarzanie zmieni nazwę na Energa OZE.

Decyzja Walnego Zgromadzenia pokazuje, że to strategiczny krok w podejściu do generacji energii elektrycznej. Jak podkreślał podczas niedawnego Forum Transformacji Energetycznej w Warszawie, Wiceprezes Zarządu Energa SA – Jacek Kościelniak, “Energa zajmuje silną pozycję w obszarze OZE i chce ją bardziej umocnić”. Jak czytamy w komunikacie ENERGA SA – dzięki tej zmianie, koncern będzie mógł zachować równowagę pomiędzy oczekiwaniami interesariuszy, a ochroną środowiska naturalnego. Pozwoli to też Grupie Energa inwestować w innowacyjne technologie produkcji energii elektrycznej, tworząc jednocześnie tysiące nowych, atrakcyjnych miejsc pracy.

Innowacje niezbędne dla polskiej energetyki

Grupa Energa jest liderem programu strategicznego w obszarze rozwoju odnawialnych źródeł energii. Już teraz, przeszło 30 proc. jej miksu wytwórczego stanowi energia elektryczna ze źródeł OZE. Koncern jest właścicielem 46 elektrowni wodnych, pięciu farm wiatrowych oraz dwóch farm fotowoltaicznych. Łączna moc tych siłowni sięgnęła 444 MW. Spółka nadal rozbudowuje swoje instalacje wiatrowe na lądzie, rozwija projekty fotowoltaiczne, oraz w perspektywie długoterminowej – projekty farm wiatrowych offshore. Jak podkreślają władze ENERGA SA – pozyskiwanie energii z wiatru, słońca i wody jest od paru lat nie tylko coraz bardziej opłacalnym biznesem, lecz także koniecznością.

Energa SA dzięki elektrowni fotowoltaicznej emituje mniej CO2

Rozwój energetyki ze źródeł odnawialnych wymuszają m.in. coraz większe obciążenia finansowe nakładane na energetykę konwencjonalną, miedzy innymi w postaci opłat za uprawnienia do emisji CO2. Postęp w tej branży stymuluje także wsparcie systemowe ze strony budżetu państwa w postaci aukcji dla instalacji OZE. Jak wskazuje komunikat ENERGA SA – spółka swoją proekologiczną strategią wpisuje się w rządowe plany dynamicznego rozwoju polskiej energetyki.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.