zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energia odnawialna. Massachusetts napędzane przez system SMART

Strona główna > Archiwa wpisów > Energia odnawialna. Massachusetts napędzane przez system SMART

Data
Tagi

Media w Massachusetts ogłosiły, że wchodzi w życie nowy program energii odnawialnej „SMART”. W tej chwili Massachusetts ma siódmą w USA największą wydajność pozyskiwania energii ze słońca, co wystarcza do zasilania 250 tysięcy domów.

Jak podaje portal renewableenergyworld.com, jeszcze w styczniu opracowano program wsparcia i rozwoju fotowoltaiki, co przyniosło podwojenie pojemności słonecznej do ponad 3 GW.

Projekt Massachusetts oparto na stałej cenie kontraktowej (obejmującej wartość energii) i określony termin dla projektów słonecznych o mocy poniżej 5 MW.

Chodziło o to, aby zapewnić inwestorom długoterminowe i stabilne ceny dla projektów fotowoltaicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

Zdecydowany wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych na świecie

Jak będzie się zmieniał polski miks energetyczny

Minister energii: polityka energetyczna powinna być określona na zasadzie konsensusu

Morska energetyka wiatrowa. Kiedy więcej mocy z morza?

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.