zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energia wiatrowa na Bałtyku. Ważna decyzja

Strona główna > Archiwa wpisów > Energia wiatrowa na Bałtyku. Ważna decyzja

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla spółki MFW Bałtyk III, w której Polenegia ma 50 proc. udziałów – podaje portal wnp.pl.

Decyzja dotyczy budowy morskiej infrastruktury przesyłowej energii elektrycznej, łączącej planowane stacje elektroenergetyczne na morzu z Krajowym Systemem Energetycznym. Łączna moc, która może zostać wyprowadzona z morskich farm wiatrowych objętych tą decyzją wynosi do 1440 MW – podaje wnp.pl. Jak przypomina portal Polenergia posiada projekty morskich farm wiatrowych o mocy 3 tys MW,  które są podzielone na spółki MFW Bałtyk II, MFW Bałtyk III oraz Polenergia Bałtyk I.

Polenergia dysponuje już dwiema prawomocnymi decyzjami środowiskowymi dla MFW Bałtyk II Sp. z o.o. i MFW Bałtyk III Sp. z o.o. oraz podpisaną umową przyłączeniową, które umożliwiają prowadzenie prac nad projektami technicznymi dwóch morskich farm wiatrowych o planowanej łącznej mocy do 1200 MW.

Zgodnie z nowym harmonogramem prac, pierwsza dostawa energii elektrycznej z morskich farm wiatrowych Polenergii ma nastąpić do 2025 roku. Termin rozpoczęcia budowy morskich farm uzależniony jest od wejścia w życie stosownego systemu regulacyjnego. Polenergia planuje budowę dwóch morskich farm wiatrowych o łącznej mocy 1200 MW. W farmy wiatrowe zamierza też inwestować PGE. Czytaj więcej TUTAJ.

POLECAMY:  Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.