zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Farma PV z magazynem energii

Strona główna > Archiwa wpisów > Farma PV z magazynem energii

Data
Tagi

Zielone światło dla budowy farmy PV z magazynem energii w Australii

Niezależna komisja planowania rządu australijskiego stanu Nowa Południowa Walia NSW zatwierdziła 9 marca br. projekt elektrowni fotowoltaicznej o mocy 720 MW z magazynem energii 200 MW.

Miedź i przejście na czystą energię

Projekt New England Solar, będzie realizowała firma UPC Renewables Australia. W jego ramach na prawie 3,4 tys. hektarach w okolicy miejscowości Urala w stanie Nowa Południowa Walia ma powstać elektrownia fotowoiltaczna o mocy 720 MW. Elektrownia będzie przyłączona do sieci przesyłowej 330 kV operatora TransGrid. Wraz z elektrownią powstanie magazyn energii o mocy 200 MW i pojemności 400 MWh, oparty na akumulatorach litowo-jonowych. Według szacunków inwestora elektrownia, której budowa ma kosztować nieco ponad 0,5 mld USD, ma produkować 1,8 TWh energii elektrycznej rocznie.

W Nowym Jorku magazyn energii zastąpi elektrownię gazową

Firma UPC Renewables Australia zapowiada, że rozpocznie budowę instalacji w połowie br. Budowa ma być realizowana w dwóch etapach, a pełne ukończenie projektu planowane jest za około trzy lata.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.