W marcu br. produkcja energii elektrycznej w Polsce była wyższa niż w lutym o 4 proc. i wyniosła 14,2 TWh. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku w marcu 2019 r. w Polsce wyprodukowano o 1,1 TWh mniej energii elektrycznej, a jej zużycie zmniejszyło się o 4,4 proc.
Jak wynika z danych ARE, produkcja energii elektrycznej z OZE w marcu br. wzrosła o 51 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, w marcu br. produkcja energii elektrycznej w Polsce wyniosła 14,2 TWh, co stanowi spadek o 7 proc. w porównaniu z produkcją energii elektrycznej w marcu ubiegłego roku. W porównaniu z produkcją energii elektrycznej w lutym br. w marcu produkcja energii elektrycznej wzrosła o 4 proc.
Energetyka i OZE. Ważna rola miedzi
Produkcja energii elektrycznej z OZE w marcu 2019 r. wyniosła 2,7 TWh, wobec 1,8 TWh rok wcześniej, co stanowiło wzrost o 51 proc. w porównaniu z marcem ubiegłego roku oraz wzrost o 17,2 proc. w porównaniu ze lutym br. Udział energetyki odnawialnej w produkcji energii elektrycznej wzrósł z 17,1 proc. w lutym 2019 r. do 19,3 proc. w marcu br.
Najwięcej energii elektrycznej z OZE powstało z wiatru, najmniej natomiast z fotowoltaiki, natomiast największą dynamikę w produkcji energii elektrycznej w marcu br. charakteryzowała się fotowoltaika (dynamika 241 proc. r/r), najmniejszą natomiast elektrownie biogazowe (dynamika 105 proc. r/r).