zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Fotowoltaika z największą dynamiką

Strona główna > Archiwa wpisów > Fotowoltaika z największą dynamiką

Data
Tagi

W marcu br. produkcja energii elektrycznej w Polsce była wyższa niż w lutym o 4 proc. i wyniosła 14,2 TWh. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku w marcu 2019 r. w Polsce wyprodukowano o 1,1 TWh mniej energii elektrycznej, a jej zużycie zmniejszyło się o 4,4 proc.

Jak wynika z danych ARE, produkcja energii elektrycznej z OZE w marcu br. wzrosła o 51 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, w marcu br. produkcja energii elektrycznej w Polsce wyniosła 14,2 TWh, co stanowi spadek o 7 proc. w porównaniu z produkcją energii elektrycznej w marcu ubiegłego roku. W porównaniu z produkcją energii elektrycznej w lutym br. w marcu produkcja energii elektrycznej wzrosła o 4 proc.

Energetyka i OZE. Ważna rola miedzi

Produkcja energii elektrycznej z OZE w marcu 2019 r. wyniosła 2,7 TWh, wobec 1,8 TWh rok wcześniej, co stanowiło wzrost o 51 proc. w porównaniu z marcem ubiegłego roku oraz wzrost o 17,2 proc. w porównaniu ze lutym br. Udział energetyki odnawialnej w produkcji energii elektrycznej wzrósł z 17,1 proc. w lutym 2019 r. do 19,3 proc. w marcu br.
Najwięcej energii elektrycznej z OZE powstało z wiatru, najmniej natomiast z fotowoltaiki, natomiast największą dynamikę w produkcji energii elektrycznej w marcu br. charakteryzowała się fotowoltaika (dynamika 241 proc. r/r), najmniejszą natomiast elektrownie biogazowe (dynamika 105 proc. r/r).

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.